Free songs
header_good

LR 93

Węzeł WISI LR 93 z RFoG

Węzeł optyczny LR 93 z RFoG

LR 93 to w pełni zgodny z DOCSIS 3.1 węzeł RFoG do stosowania w pasywnych sieciach optycznych (PON – Passive Optical Networks). Aby ułatwić migrację do DOCSIS 3.1, można podłączać filtry dipleksowe. Dioda LED pokazuje, czy optyczna moc wejściowa mieści się w zakresie (zielony), czy nie (czerwony). W tym zakresie dołączona automatyczna kontrola poziomu (ALC) zapewnia stały poziom wyjściowy RF, który wynosi albo 80 dBμV flat, albo 97 dBμV przy nachyleniu 5 dB. Nadajnik sprzężenia zwrotnego działa w trybie „Burst Mode”, który nadajnik optyczny aktywuje tylko wtedy, gdy dane są wysyłane. W pozostałym czasie moc transmisji pozostaje na minimalnym poziomie, aby można było podłączyć wiele węzłów do tego samego odbiornika, bez nakładania się szumów.

  • Kompaktowy węzeł dla systemów RFoG
  • Laser DFB do transmisji wstępnej o wysokiej jakości sygnału
  • Według SCTE ISP SP 910
  • Niezwykle cichy odbiornik
  • Optyczny ALC do automatycznej kontroli poziomu wyjściowego
  • Zoptymalizowane przełączanie serii w celu uzyskania zgodności z DOCSIS 3.1
  • Wtykowe tłumiki RF umożliwiają stopniową migrację do DOCSIS 3.1


DownStream

  • długość fali: 1535-1565 nm
  • poziom wyjściowy L/H (4% OMI): 80 dBµV (flat) / 97 dBµV (5 dB slope) / 95 dBµV (5 dB slope, tylko opcja „v”)
  • jakość sygnału (wszystkie QAM) 121 QAM CH: MER >41dB, BER< 1e-9 (measured @ 2,5% OMI, 35 km fiber, -3 dBm @ receiver input)
  • optyczna moc wejściowa: -6…+3 dBm
  • zakres częstotliwości: 85-1218 MHz (zależnie od dipleksera)
  • sprzężenie zwrotne: ≥18 dB (-1dB/Octave, min. 14 dB)
  • pasmo przenoszenia (O-E): ±0,75 dB
  • równoważna gęstość szumu wejściowego: <4 pA/√Hz
  • punkt testowy: -20 dB

UpStream

  • optyczna moc wyjściowa: 3 dBm (±1 dB)
  • długości fal: 1270…1610 nm (except 1550 nm) (CWDM grid)
  • długości fal włącz. filtr xPON WDM: 1610 nm
  • zakres częstotliwości: 15…204 MHz (zależnie od dipleksera)
  • sprzężenie zwrotne: ≥18 dB (-1dB/Octave, min. 14 dB)
  • pasmo przenoszenia (O-E): ±0,75 dB
  • zakres tłumika: 0…30 (krok 2 dB)
  • poziom wejściowy RF: 70…100 dBµV 75…100 dBµV (tylko opcja „v”)
  • punkt testowy (domyślny): 70 dBµV (nominal OMI), 75 dBµV (nominal OMI, tylko opcja „v”)

PON-WDM

  • długości fal PON: 1260…1500 nm
  • tłumienność: <1 dB
  • izolacja COM -> RF downstream: >30 dB
  • izolacja COM -> PON: >15 dB
  • izolacja PON -> RF downstream: >50 dB

Gniazda

  • SC/APC: 1/2 szt. (Simplex), (2 szt. jeśli włącz. filtr WDM)
  • LC/APC: 1 szt. (Duplex)
  • typu F: 2 szt. (RF wej./wyj., port testowy)

Dane ogólne

  • napięcie zasilania: 230 V AC (50/60 Hz)
  • max. pobór mocy: <6 W
  • wymiary (szer. x wys. x głęb.): 163 x 90 x 47 mm
  • temperatura otoczenia: -10…+50 °C
  • klasa ochronna: IP 20
  • EMC: EN 50083-2
  • impedancja: 75 Ω

Monitoring

  • optyczny poziom RX kolory LED: czerwony: <-6 dBm / >+3 dBm; zielony: -6 dBm … +3 dBm
  • aktywność TX LED: off: laser off; static: laser on; migający zielony: wykryty ruch
  • akcesoria: XE 50 B 0650, XE 50 B 0850, XE 50 B 2040, XE 50 B 1170